Barion Pixel
Kezdőlap » Halat a karácsonyi asztalra!

Halat a karácsonyi asztalra!

Sokan halat tényleg csak karácsonykor esznek, pedig a szív és érrendszer egészséges működése érdekében (is) heti 2 alkalom az ajánlás. Ha karácsonykor a megterített asztalra kerül érdemes megfontolni, milyen körettel és milyen fogás mellé esszük. Mire gondolok?

Ha szenteste vagy karácsony napján pontyhalászlé készül, érdemes a rántott halat nem pontyból készíteni, hiszen köztudott, a ponty zsírosabb húsú hal, amely ha még megszívja magát zsiradékkal a panírozásnak köszönhetően, brutális energiabomba landol a szervezetedben.
1 adag rántott hal 467 kcal energiát tartalmaz, melyet 2,5 óra kutyasétáltatással tudsz ledolgozni.
A tőkehal, fogas sovány, száraz húsú halak, ha mindenképpen a panírozás mellett döntesz, inkább őket válaszd.


Mibe panírozzunk?

Sajnos bármibe is forgatod, hagyományos sütési eljárással ugyanúgy magas zsírtartalmú étel lesz a végeredmény. Tehát sem a magvas panír, sem a teljes kiőrlésű morzsa, sem a pankó által nem lesz diétás. Erről bővebben itt olvashattok.

Hogyan süssünk?

Vannak szuper konyhai eszközök, melyek a forró levegő segítsége által nyújtanak zsírszegényebb megoldást. Ilyen hiperjó eszköz nélkül a sütőben, sütőpapíron való sütés is sokkal kalóriaszegény lehetőséget kínál. Zsírszegényebb eljárással 100-150 kalóriát is spórolhatsz. Tudtad, hogy ha mindennap csak 100 kalóriával léped túl a szükséges kalóriamennyiséget 1 év alatt 5-6 kg pluszt ehetsz magadra?

Milyen köretet érdemes fogyasztanunk mellé?


A rántott hal mellé sokaknak majonézes burgonya vagy más majonézes köret dukál. Sajnos a cukormentes majonéz ugyanúgy kalóriabomba. A majonézt nem az ízfokozóként 2%ban hozzáadott cukor teszi az alakra veszélyessé, hanem az alap összetevői a nagy mennyiségű olaj és a tojás, mely hozzáadott cukor nélkül is a krémes majonéz ismérve.
Kapható csökkentett zsírtartalmú majonéz is és lehet hogy van benne 1% cukor, de hidd el, senki sem hízott meg ennyitől, azonban legyen bármennyire is reform, egészséges, csökkentett bármiben a fogás, ha kétszer annyit eszel, mint amit a szervezeted felhasznál, lerakódik és zsírpárna formájában köszön vissza, melyet ledolgozni 100x tovább tart, mint amennyire könnyen elcsábulunk a repetára.
Ha ragaszkodsz a hagyományos panírhoz, fogyaszd ecetes burgonyasalátával és friss vagy sült zöldséggel.

A fogást ne zserbóval zárd, az jöhet egy könnyebb ebéd után. Hogy mi legyen a rántott hal után? Számos édes tippet találsz letölthető téli étrendeimben.

Olvasd el ezt is!

Utazni készülsz?

Utazni készülsz?

Az év minden időszakában fontos, hogy szeretteink egészségét biztonságban tudjuk, ám a nyári szünet és a külföldi utazások időszakában extrán körültekintőnek kell lennünk.
Tovább olvasom

Kérdésed van?

Tedd fel bátran!

Itt tudsz részletesen kérdezni a szolgáltatásainkról vagy a betegségedről és hogy hogyan tudunk segíteni benne.
LÁBLÉC KAPCSOLATI FORM